Mistrzostwa Europy - Warszawa 2014

W dniach 28-30.11.2014r. w Warszawie odbyły się III Mistrzostwa Europy Vovinam Viet Vo Dao. Zawody odbyły się pod egidą Europejskiej Federacji Vovinam VVD i Związku Sportowego VVD. Areną zmagań był Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej 7a. Do Warszawy przybyło 10 reprezentacji narodowych, 122 zawodników + osoby towarzyszące, w sumie ok. 200 osób. Zawodnicy rywalizowali na dwóch matach, zarówno w konkurencjach technicznych, jak i w walkach. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna Francji, drugie miejsce dla Włochów, trzecie dla Rumunii. Polska zajęła czwarte miejsce, zdobywając w sumie 3 złote medale. Smaczku dodaje fakt, że dwóch naszych zawodników odniosło kontuzje w trakcie przygotowań, a obaj mieli duże szanse medalowe. Tak więc w kat. wagowej 77-82kg zwyciężył Mateusz Sitarski, 82-90kg pierwsze miejsce Marek Milewski, +90kg złoto dla Marcina Gontarczyka. Polscy zawodnicy startowali także w konkurencjach technicznych: Patryk Radzikowski w formie z kijem zajął szóste miejsce, Filip Piotrowski próbował swoich sił w formie z mieczem. Niestety chwila dekoncentracji spowodowała, że nie ukończył konkurencji. Mimo tego poziom naszych zawodników w konkurencjach technicznych stale rośnie. Na następnych zawodach mamy nadzieję wystawić liczniejszą grupę i wreszcie zdobyć pierwszy medal. Reasumując, były to z pewnością największe międzynarodowe zawody wietnamskich sztuk walki w Polsce. Wszystkim nam zależało, żeby organizacja tak dużej imprezy przebiegła sprawnie, a goście czuli się komfortowo. Teraz już wiemy, że w zasadzie wszystkie cele zostały osiągnięte, nie było słabych punktów. Najlepszym dowodem na to są podziękowania pod adresem organizatorów płynące z całej Europy. Oczywiście nie udałoby się to bez wydatnej pomocy wielu ludzi, głównie związanych z naszym środowiskiem koleżanek i kolegów, wolontariuszy. Serdecznie wszystkim dziękujemy! Wyznaczone na warszawskim Kongresie (28.11. piątek) cele jasno wytyczają drogę rozwoju Vovinam VVD w Europie i w Polsce. Już w 2015 roku odbędą się I ME dzieci, juniorów i kadetów w Belgii, w tym samym roku czekają nas MŚ w Algierii, a w 2016 następne ME w Szwajcarii.